Budowniczy.net » Budowniczy » Artykuły

Artykuły

Wyrównywanie w poziomie i text-align

Dodany: 2006-11-25

Własność vertical-align kaskadowych arkuszy stylów (CSS) opisaliśmy w artykule Kłopotliwe vertical-align. Ten artykuł opisuje własność text-align, a także sposób wyrównania w poziomie względem rodzica elementów blokowych. Warto zaznaczyć, że te dwie własności nie stanowią pary, tak jak np. width oraz height. Zachowują się inaczej. Własność vertical-align ustawia element liniowy względem linii, w której jest zawarty, zaś text-align wyrównuje liniową zawartość bloku względem jego prawej i lewej krawędzi, a jest przypisywana elementom blokowym i komórkom tabel.

» Czytaj więcej...

Jak zgłaszać uwagi do strony internetowej

Dodany: 2006-11-24

Jeśli jesteś webmasterem, spotkałeś się pewnie z sytuacją, gdy klient zgłaszał, że coś jest nie tak z jego stroną internetową, ale nie potrafił wyjaśnić, o co właściwie chodzi i dlaczego jest taki poruszony. Jeśli zaś jesteś właścicielem lub redaktorem strony, to być może zdarzyło Ci się zgłaszać nieskutecznie problem webmasterowi. Celem tego artykułu, skierowanego bardziej do osób zarządzających stronami niż webmasterów, jest ułatwienie komunikacji w zakresie zgłaszania uwag. Uwagi rozumiemy szeroko - mogą to być problemy i błędy, ale też prośby o wprowadzenie zmian lub aktualizacji.

» Czytaj więcej...

Krótka historia maszyn liczących

Dodany: 2006-11-18

Dzisiejszy wielofunkcyjny komputer wywodzi się z mechanicznych maszyn liczących, których poprzednikami były proste przyrządy do rachowania, jak np, abak, znany już w starożytności. Pierwsze mechaniczne maszyny liczące skonstruowano w XVII wieku.

» Czytaj więcej...

Kłopotliwe vertical-align

Dodany: 2006-11-15

Jednym z zagadnień CSS, przy którym zawodzi intuicja, jest własność vertical-align. Własność text-align wyrównuje w poziomie zawartość elementu względem środka, lewej lub prawej krawędzi, albo justuje. Można by więc oczekiwać, że vertical-align będzie zachowywała się podobnie w pionie.

» Czytaj więcej...